Ülevaated meie tegemistest ja toimetamistest

Mesilaste pidamisega alustasime aastal 2017, mil soetasime oma esimesed kolm mesilasperet. Kuigi esimesel aastal sai meega  ainult oma pere suud magusaks ning oli ka probleeme mesilasperede talvitumisega, hakkas hobist tasapisi arenema töö ja iga aastaga sai ka peresid juurde tehtud või ostetud. 

2018. aastal tegi ettevõtte juht otsuse minna õppima Olustverre mesinduse eriala kutseõppesse ja tagantjärgi hinnates sai tehtud õige otsus, sest koolis sai enamik mesilas tehtavate töödega tutvust tehtud. Alates 2019. a novembrist on ettevõtte juht ametlikult kutseline mesinik.

Ettevõtte Pirnipuu mesi OÜ loodi 2018. aasta aprillis. Kui algselt oli plaanis suure hooga laienema hakata ja maailma vallutada, siis nüüdseks on selgeks saanud, et pereettevõttena on mõistlik areneda tasapisi ja pakkuda klientidele midagi uut ja põnevat.


MAK Meede 6.1 Põllumajandusliku tegevusega alustava noore ettevõtja toetus

Pirnipuu mesi OÜ tegevuse alustamisele on hoogu andnud PRIA MAK 2014-2020 meetme 6.1 Põllumajandusliku tegevusega alustava noore ettevõtja toetuse raames. Toetuse eest soetatati mesilasperesid, mesinduse inventari ja seadmeid. Selle toetuse eesmärgiks on anda hoogu tootmise alustamisel ja vajalike seadmetega vähendada tööjõu kulusid.

 Toetuse eest soetati uusi korpustaru komplekte, raame, söödanõusid, kärjepõhjasid mesilaste heaolu tagamiseks. Seadmeid soetatati eesmärgiga, et kindlustada tootmine, teha seda tänapäevaste roostevabade seadmetega ja vähendada tööjõule kuluvat aega. Pirnipuu mesi OÜ pere ja mesilased on väga tänulikud Euroopa Maaelu arengu Põllumajandusfondile ja PRIA-le hea koostöö eest!